תביעה לפינוי מושכר

 

 

חלק מהסיכון הגדול של השכרת נכס, הינו הפרת ההסכם על ידי השוכרים, סירובם לפנות את הנכס, ואי תשלום דמי השכירות. שוכרים אלה נהנים מנוהג דין קיים בישראל, כי לא ניתן לפנותם באמצעות המשטרה אלא רק לאחר קבלת פסק דין לפינוי מבית משפט. המשכיר אינו יכול לעשות דין לעצמו ולפנותם מהנכס. במקרים אלו הדרך היחידה מטעם המשכיר לפנות את השוכרים מהנכס הינה הגשת תביעה בהליך של סדר דין מקוצר לבית המשפט, ולאחר קבלת פסק הדין מימושו באמצעות הליכי הוצאה לפועל. הסעד היחידי אותו ניתן לבקש מבית המשפט במסגרת הליך זה הינו פינוי המושכר, ואולם ניתן לבקש סעדים כספים אחרים במסגרת תביעות נפרדות וזאת ללא צורך באישור מוקדם של פיצול סעדים.

 

ההליך אמור לתת מענה מהיר למשכירי הדירות, אשר נדרשו בעבר לנהל הליכים משפטיים ארוכים ויקרים במטרה להביא לפינוי הנכס, ולשמור על זכות הקניין שלהם, אך כיום "נהנים" מהיתרונות של ניהול הליך מהיר ויעיל בכדי להביא בראש ובראשונה לפינוי הנכס.

 

תנאי להגשת תביעה לפינוי מושכר הינו שעל יחסי השכירות לא חל חוק הגנת הדייר. 

במסגרת ההליך, בית המשפט יקבע מועד דיון בתובענה שלא יהיה מאוחר מ - 30 ימים ממועד הגשת כתב התביעה. על הדיון להסתיים בתוך יום אחד, ולאחריו על בית המשפט ליתן פסק דין בתוך 14 ימים. למעשה, באמצעות הליך זה ניתן להגיע לפסק דין של פינוי מושכר בפרק זמן קצר של 60 ימים בלבד מיום הגשת התביעה.

 

בכדי להבטיח את תקינותו של ההליך ולהגדיל את סיכויי הצלחתו, מומלץ להסתייע בשירותיו של עורך דין מקרקעין. משרדנו הינו בעל ניסיון רב ובקיאות משפטית נרחבת לשם התמודדות, בזמן אמת, עם בעיית השתלטות שוכר על נכס, והעוול הקשה שיוצרת השתלטות זו.

 

 

לשאלות נוספות ומענה מיידי בתחום זה, נשמח לעמוד לשרותך בכל עת.

 

תחומי עיסוק